بریده ای از کتاب داستان تیرانداز :

تجارب و دانسته های اعضای تیم که عمدتاً در قالب همفکری ی گروهی رشد پیدا کرده بود ، نمود کاربردی یافت :

- به نظر من یه سلاح خوب باید شلیک یک دستی داشته باشه یعنی شدت گازِ پشت ساچمه یا همون ژول سلاح ، کم و زیاد نشه . این یعنی اگه ما سلاح رو به یه گیره ببندیم و باهاش دَه تا ساچمه ، به سیبلی در فاصله ی 10 متری شلیک کنیم ، حداکثر دایره یا گروپی که به دست میاد ، از هفت میلیمتر بیشتر نشه . البته این تِستیه که خود کارخونه های سازنده هم برا نشون دادن کیفیت محصول ، انجامش میدن .

- ولی من فکر می کنم به دست آوردن همچه گروپی ، تنها مربوط به یکدست بودن شدت گاز نیست و نوع ساچمه و همینطور کیفیتِ خانِ لوله هم در اون نقش داره .

- همینطوره ! به هر حال سلاح هم یه سیستمه و قطعاً تک تکِ اجزای مکانیزم شلیک ، در موضوع ثبات اجراش نقش دارن ولی از اونجایی که ما تیراندازیم نه متخصص تعمیر و نگهداری ، به نظر میاد ساده ترین و بهترین راه کنترل سلامت سلاح از حیث تجمع شلیک ، همین تستِ گیره باشه ؛ البته با رعایت سه نکته :

1- سلاح کاملاً فیکس بشه تا موقع شلیک ، در حد یه میل هم جابجایی نداشته باشه .

2- از ساچمه ی استاندارد استفاده کنیم .

3- فشار گاز کپسول سلاح هم از اول تا انتهای کار ، در محدوده ی مجاز باشه .

البته شخصاً و بنا به تجربه بهتون پیشنهاد می کنم که برا رسیدن به یقین و دادن یک پیام قوی به ناخودآگاه ، حتماً با سلاح اختصاصی تون ، چه نو و چه کارکرده ، حتماً تستِ گیره رو انجام بدین . اینجوری هم از سلامت سلاح مطمئن میشین و هم با دیدن تجمع گروپ ، یه پیام واضح به ناخودآگاه تون منتقل میشه که در صورت پراکندگی ی شلیک ، تقصیری متوجه سلاح نیست و مشکل از تیراندازه !

- و این یعنی اولین قدم اصلاح !

- دقیقاً ؛ خب اگه تَه دل ما این باشه که سلاح مون سلاح دقیقی نیست ! تموم امتیازای 10 و 9 میشه مال ما و همه ی امتیازای 7 و 8 و 5 و 6  ، میشه مال سلاح و وقتی هم باور ما اینه که سلاح مقصره ، چرا باید برا رفع اشکال خودمون رو به زحمت بندازیم !

داستان تیرانداز - دلایل لزوم تست گیره برای تیراندازن حرفه ای

، ,سلاح ,هم ,ی ,شلیک ,باشه ,شلیک ، ,، در ,نیست و ,هم از ,به ناخودآگاه

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فروشگاه اینترنتی افراک شاپ بلاگی برای فایل ها سراج الدین بناگر مطالب اینترنتی دانلود فایل مجله وبلاگ نوشت های محمدرضا عاشوری نماینده فروش تنور گازی خانگی گنبد صنعت کودک دوست داشتنی من